Загальноосвітня школа I-II ступенів с. Добрівляни

Меню сайту
Категорії розділу
Ми співпрацюємо [1]
Мої файли [5]
Виховна робота [7]
Виховна робота школи
МО початкових класів [7]
Матеріали вчителів початкових класів
МО природничо - математичних дисциплін [1]
Матеріали вчителів природничо-математичних дисциплін
МО суспільно-гуманітарного циклу [5]
Матеріали вчителів суспільно-гуманітарного циклу
МО класних керівників [2]
Матеріали класних керівників
Гурткова робота [1]
Матеріали і напрацювання керівників гуртків
Візитка школи [0]
Завдання, над яким працює педагогічний колектив [1]
Досягнення учнів та педагогів [4]
Методична робота [21]
Навчальні кабінети [2]
Ресурси шкільної бібліотеки [10]
Участь у реалізації проектів [2]
Позакласна робота [10]
Учнівське самоврядування [5]
Інформація [19]
Історія закладу [1]
Новини школи [196]
Новини школи
Учнівські патріотичні клуби та організації [0]
Учнівські патріотичні клуби та організації
Гурткова робота [1]
Гурткова робота
Фінансування навчального закладу [6]
Дистанційне навчання [7]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 30
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Урок розвитку зв'язного мовлення. Культура спілкування.
[ Викачати з сервера (36.5 Kb) ]21.10.2014, 21:03
Урок розвитку зв’язного мовлення
Тема. Культура мовлення . Складання тексту-опису.
Мета. Продовжити формувати уявлення про культуру мовлення та культуру спілкування; удосконалювати усне мовлення; формувати уміння аналізувати помилки, виділяти головне; розвивати вміння відповідати на запитання, визначати типи текстів; прищеплювати навички мовного етикету; виховувати любов до природи.
Обладнання: ілюстрації «Осінь», малюнки із зображенням білки.

Хід уроку

І.Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Уявна ситуація « В магазині іграшок».
Завдання: піти до магазину і купити собі іграшку.
Дійові особи: продавець, учні.

Діти: Доброго дня!
Продавець: Доброго дня! Роздивіться уважно і вибирайте.
1 учень. Покажіть машину.
Продавець. Машин на прилавку багато. Опиши ту, яка тобі сподобалась.
1 учень. Ось ту велику (показує пальцем)
2 учень. Я хочу подивитися на вантажний автомобіль. Він весь пластмасовий, колеса гумові. Спереду написано МАЗ. Він перевозить великі вантажі. Мені він дуже сподобався!
Учениця. А мені, будь ласка, покажіть велику гарну ляльку. У неї біле волосся, на голові білий бантик. Очі сині, вії чорні і довгі. Платтячко біле в блакитний горошок, на ногах білі шкарпеточки і білі черевички. Мені сподобалася ця лялька.
2. Аналіз ситуації
- Чиє мовлення сподобалося?
- Чиє не сподобалося? Чому?
- Як би побудували запитання?
- Чи можна сказати, що діти культурно спілкувалися? Чому?
- Що ви розумієте під культурою спілкування?
3. Гра «Хто як кричить» (з ілюстраціями)
4. Підсумок.
Культуру мовлення ви знаєте,
Загадку зразу відгадаєте.
Коли говориш – не …. (горлай).
Слів поганих – не … (вживай).
На всі боки – не … (крутись).
У вічі співрозмовнику ….(дивись).
Говори спокійно, чемно,
Спілкуватися тоді буде дуже … (приємно).
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
ІV. Робота з мовним матеріалом.
1. Завдання 1 (зошит)
- Це третє прислів’я.
2. Колективне письмо (завдання 2).
Удосконалити речення і записати речення з правильно висловленою думкою.
- Отже, культура мовлення – це уміння правильно говорити і писати, правильно вживати мовні засоби відповідно до мети і умов спілкування. Культура спілкування - це частина загальної культури людини. З того, як людина говорить, можна зробити висновок про рівень її духовного розвитку, про її внутрішню культуру, про освіченість і вихованість.
V. Творча робота над текстом.
1. Фонетична хвилинка.
Тихо осінь ходить гаєм,
Ліс довкола аж горить.
Ясен листя осипає,
Дуб нахмурений стоїть.

Листя з лип та беріз осипається,
За стебло верболіз зачіпається.
Стали стежки золотистими,
А тоненькі гілки та й безлистими.

- Про які ознаки осені говориться у вірші?
- Назвіть інші ознаки осені?
2. Слухання запису твору П.І. Чайковського «Пори року» - «Осінь».
- Що ви уявляли, слухаючи музику?
- Діти ви знаєте, що зміни в неживій природі впливають на життя тваринного світу. З приходом осені звірі, птахи починають готуватися до зими.
Що за дивна непосида
На стежину шишики кида?
З гілки скік та скік на гілку.
Упізнали друзі? ..(білку)
3. Завдання 3 (зошит).
а) Прочитати текст, визначити його тип. Знайти і підкреслити опис (опис осені).
б)Хвилинка-цікавинка.
- А чи тільки насінням шишок ласують білки?

(Головним чином білка живиться насінням хвойних дерев, бруньками, горіхами, жолудями, ягодами і грибами. Урізноманітнює свою вегетеріанську дієту комахами і яйцями дрібних птахів).
в) Дати відповіді на запитання; записати у зошиті.
Фізкультхвилинка
4. Завдання 4 (зошит).
Читання тексту-опису природи.
5. Словникова робота. Підбір антонімів та синонімів. Орфографічна підготовка.
Гарячий – холодний, непривітний, сумний.
Легенький – сильний, гучний, сердитий.
Синій – сірий, похмурий, хмарний.
Блискучий - блідий, тьмяний.
Яскравий – блідий, тьмяний.
Літній, осінній, зимовий, хмарний.
Блискучий - блідий, тьмяний.
Яскравий – блідий, тьмяний.
Літній, осінній, зимовий.
6. Запис і перевірка нового тексту.
Аналіз типових помилок.
VІ. Підсумок уроку.
- Для чого нам потрібне мовлення?
- Яким має бути мовлення?
- Що ви розумієте під словами «культура мовлення»?
Категорія: МО початкових класів | Додав: Наталя
Переглядів: 401 | Завантажень: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024